Süper Lig’in en iyileri belli oluyor! Kasapoğlu’ndan önemli açıklamalar

Turkuvaz Medya Kümesi tarafından düzenlenen ve artık klasikleşen Memleketler arası Futbol İktisat Forumu’nun (UFEF) 5.’si düzenleniyor. 

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Turkuvaz Medya’da düzenlenen Futbol İktisat Forumu’nda, “Hem amaçlarımıza ulaşıyoruz hem de yeni gayelerle yola devam ediyoruz. Son 4 yılda 20 bine yakın milletlerarası madalyamız var. Artık Türkiye her branşta tezli. Futbol, dünyada en çok konuşulan branş. Genci, yaşlısı, bayanı, erkeği herkesi bir ortaya topluyor. Pandemi sonrası insanların futbola olan hasretini gördük. 2 yıllık kapanma sonrası ilginin artması, futbol iktisadının daha da büyüyeceğini bizlere gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

Büyükekşi: Altyapıda futbolcu yetiştirmekten diğer dermanımız yok

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, şu sözler kullandı:

“İkinci devrenin başından itibaren, hem Süper Lig hem de alt lig maçlarında konserler düzenleyeceğiz. Bu çalışmayı bütün liglerimize yayarak, eşitlik prensibimizi hayata geçirmiş olacağız.”

“Altyapıda futbolcu yetiştirmekten öbür dermanımız yok. Yurtdışından yabancı oyuncu getirmek yerine altyapı için oyuncu yetiştirecek hoca getirmemiz gerekiyor.”

“Kulüplerimizin yaklaşık 25 milyar lira borcu var”

“Ekonomik olarak en büyük külfet kulüplerimizin borçları. Kulüplerimizin yaklaşık 25 milyar lira borcu var. Faizleriyle birlikte 50 milyar liraya dayanacağını varsayım ediyoruz. Birlik ve beraberlik içinde çalışarak tahlil üretmek zorundayız.”

“Türkiye’de e-Devlet var lakin federasyonda her şey elle yapılıyor. Her kulübe bir şifre vereceğiz. Kulüpler oyuncusuna lisans da çıkartabilecek, transferi de yapabilecek. ‘Evrakları son dakikada kurye yetiştirdi’ üzere şeyler Türk futboluna yakışmıyor.”

“Ülke puanı sıralamasında 2000 yılında toplanan puandan daha fazlasını bu yıl topladık. 12. sıraya kadar yükseldik, ilerleyen maçlarda alacağımız sonuçlara nazaran 10. sıraya kadar yükselebiliriz.”Başkanlar medya merkezinde buluştu!

5. buluşmaya Bakan Kasapoğlu’nun yanı sıra Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, TFF idaresi, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ile Süper Lig kulüp liderleri ve futbolun önde gelen aktörleri katıldı. FotoMaç Ödül Töreni’nde de sürpriz isimler bir ortaya geliyor.

Süper Lig’in en düzgünleri ödüllendirilecek!

FotoMaç tarafından düzenlenen “Süper Lig’in En Güzelleri Ödül Töreni” başlayacak. 2021-2022 sezonuna başarılarıyla damgasını vuran isimler mükafatlarını alarak kısa konuşmalar yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir