AKP’li Usta: Derdimiz hiçbir zaman basını veya çok sesliliği susturmak olmadı

AKP Genel Lider Yardımcısı Leyla Şahin Usta, “Dünyada daha demokratik özgür bir bakış açısının yaygınlaşması için ülkemizdeki çalışmaları ve faaliyetleri örnek olarak sunma uğraşı içindeyiz. Bu mevzuda bizi haksız eleştirenlere tenkitlerini hiçbir vakit kabul etmediğimizi göğsümüzü gere gere söylüyoruz. Zira sıkıntımızın hiçbir vakit basını yahut çok sesliliği susturmak olmadığını çok net söylüyoruz” dedi. 

Konya’da vazife yapan ulusal ve lokal basın mensupları, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolaysıyla düzenlenen programda buluştu. Konya Valiliği, Konya Büyükşehir Belediyesi, Meram, Karatay ve Selçuklu belediyeleri ile Konya Gazeteciler Cemiyeti tarafından basın buluşması programı Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

“Düzeltmesini yapsanız bile palavranın yeniden hafıza da kaldığını unutmamak gerekir”

AKP Genel Lider Yardımcısı Leyla Şahin Usta, programda yaptığı konuşmada, gazeteciliğin çok değerli ve değerli bir meslek olduğunu söyledi. Bilgi edinme hakkını kullanan vatandaşlara hizmet eden bir dalda vazife yapan gazetecilerin yazdığı her sözün değerli olduğunu söyleyen Usta, “Tüketim toplumundayız. Haberlerin de çok süratli tüketildiği lakin palavra haberlerin çok çabuk yayıldığı, paha gördüğü, işin doğrusunu, düzeltmesini yapsanız bile palavranın yeniden hafıza da kaldığını unutmamak gerekir. İşte bu sorumluluk ve şuurla hareket etmek hepimizin görevi olsa gerek diye düşünüyorum” sözlerini kullandı.

“Bizi haksız eleştirenlere tenkitlerini hiçbir vakit kabul etmediğimizi göğsümüzü gere gere söylüyoruz”

Sosyal medya ile ilgili hazırlanan düzenlemelere de değinen Usta, şunları kaydetti:

“Dünyada daha demokratik özgür bir bakış açısının yaygınlaşması için ülkemizdeki çalışmaları ve faaliyetleri örnek olarak sunma uğraşı içindeyiz. Bu bahiste bizi haksız eleştirenlere tenkitlerini hiçbir vakit kabul etmediğimizi göğsümüzü gere gere söylüyoruz. Zira kederimizin hiçbir vakit basını yahut çok sesliliği susturmak olmadığını çok net söylüyoruz. Bugüne kadar bu ülkede herkesin fikrini, niyetini, inancını istediği üzere yaşayabildiği ve paylaşabildiği bir ortam sunduk.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir