2 Aylık Bebek Evde Ölü Bulundu: ‘ Bir Haftadır Uyuyor Zannediyordum’

Adana’nın Seyhan ilçesinde, 30 yaşındaki Ayşegül T.’nin anahtarını unuttuğunu tez ederek yardım istediği itfaiye takımları, kapıyı kırıp eve girdiğinde 2 aylık bebeği meyyit buldu. Uyuşturucu husus bağımlısı olduğu tez edilen anne, sözünde ‘Bebeğimin öldüğünden haberim yoktu. Bir haftadır uyuyor zannediyordum’ dedi.

İstiklal Mahallesi’nde bulunan bir müstakil meskenin ikinci katında ikamet eden Ayşegül T., dairesine giremediği gerekçesiyle itfaiyeden yardım istedi.

Evden koku yayılması nedeniyle bayanın komşuları da durumu polise bildirdi.

İtfaiye gruplarının kapısını kırdığı daireye giren polis takımları, Ayşegül T.’nin 2 aylık kızı Mehtap T.’yi ölmüş halde buldu. Bunun üzerine anne Ayşegül T., gözaltına alındı.

Bebeğin cesedi ise otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Uyuşturucu unsur bağımlısı olduğu tez edilen anne Ayşegül T. ve 42 yaşındaki baba Suat T.’nin yaklaşık bir hafta evvel bebeklerini meskende yalnız bıraktıkları öne sürüldü.

Emniyetteki süreçlerin akabinde adliyeye sevk edilen Ayşegül T., çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

Uyuşturucu unsur tesirinde olduğu belirlenen anne Ayşegül T., emniyetteki sözünde eşiyle birlikte uyuşturucu kullandıklarını kabul etti.

Evden çıkarken anahtarı unuttuğunu bu nedenle içeri giremediğini söyleyen Ayşegül T., ‘İtfaiyeyi aradım. Bebeğimin öldüğünden haberim yoktu. Bir hafta evvel babasıyla yıkamıştık. Sonra sobanın yanına yatırdım. Hiç uyanmadı. Bir haftadır uyuyor zannediyordum’ dedi.

Daha evvel uyuşturucu kullanma’ kabahatinden kaydı olduğu belirlenen baba Suat T. polis tarafından aranıyor.

Mehtap bebeğin kesin mevt nedeninin otopsi raporu sonucunda aşikâr olacağı öğrenilirken, açlık nedeniyle ölmüş olabileceği kuşkusu üzerinde durulduğu öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir