Uriel Salnaitis yoğun bakımdan çıktı!

Murat TOPÇU / ALMANYA (İGFA) – Tedavisine devam edilen ünlü sanatçı Uriel Salnaitis’in 4 yada 5 hafta sonra taburcu edilmesi bekleniyor.

Eşi ve yakınları ile görüşen gazeteci Murat Topçu’nun verdigi bilgilere nazaran eşi ve yakınları Uriel’in manasının “Allahın ışığı” olduğunu anımsatarak, ismi üzere Allah’ın da Urieli koruduğunu lisana getirdiler.

Ünlü sanatçı kazadan evvel yeni albüm hazırlıkları yapıyordu. Yeni albümünün de 2025 yılında çıkacağını belirtmişti. 13 sarkılık albüm sözleri ve müziği Sezen Aksu’ya ilişkin , tutkulu , ikinci bahar , Haydi git , Sen Anladın Onu , daha çok müziklerin olduğu albüm heyecanla bekleniyor . Salnıtıs, bu müziklerin resmi müsaadesini Sezen Aksu’dan almıştı.

Kım Wılde (” View From A Bridge ) 80 lerde dünyada birinci sıralarda olan müzik Uriel tarafından Türkçe seslendirecek .

Kenara Gec isimli müzik birinci defa seslendirilecek, Türkçe sözleri Aysen ve Kemal Şimsekyay ilişkin özel olarak, Urielle yazdı.

Uriel hem Almanca, hem de İngilizce seslendireceği Hot Chocolade , You Sexy Thiana , Indianer ,Nena Almanca Day By Day.

Regina 90 larda tüm dünyada ünlü olan Moskau Moskau Dschinnonus Khan Moskau Moskau, müziğini Uriel Clup Dancede seslendirecek.

Eşinin ve yakınlarının yaptığı açıklamaya nazaran, Urielin KKTC ‘ye , Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne başka bir aşkla ve sevgiyle bağli olduğunu, hayalinin de memleketine kesin dönüş yapmak olduğunu , kazadan öncede memleketine dönmenin memnunluğunu yaşadığını, bu kazadan sonrada bu kararının değişmeyeceğini inandıklarını söylediler .

Bilinci açılan ve esi ve yakınlarına konuşan, Urielin’ de kazadan öncede esiyle birlikte gecenin ilerleyen saatlerine kadar projelerini anlattı. KKTC’de müziğe devam edecegini, kendi müzik şirketi olan, Uriel Produktion’da KKTC’ de yaşayan sanatkarlara kapıyı açacağını eşi ve yakınlari ile paylaşmış.

2024 ne kadar Uriel Salnaıtıs için berbat olsa da geçmişe sünger çekip, geleceğe bakmak gerekiyor. Uriel Salnaıtıs’in eşi de Urielin şuuru acıldıktan sonra, parçalanan Mustang arabası yerine yeni bir Mustang otomobil almak istediğini belirtti. Sürat tutkusundan asla vazgeçmediğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir