Yeni hal binası Gebze bölgesine değer katacak


Büyükşehir’in Gebze bölgesindeki prestijli projelerinden biri olan yeni hal binasında çalışmalar son sürat devam ediyor

 Kocaeli’yi her alanda geleceğe taşıyacak projeleri birer birer hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, ilçelerdeki yaşam kalitesini artıracak yatırımları da hız kesmeden sürdürüyor. Bu bağlamda Gebze bölgesinde sebze ve meyve sektörüne yeni bir soluk kazandıracak olan hal binası inşaatında önemli bir mesafe kat edildi. Günün ihtiyaçlarına göre şekillendirilen hal binası, fiziki ve işlevsel özelikleri ile modern bir yapı içerisinde pazarcı esnafı ve vatandaşlara hizmet verecek.

34 DÜKKAN VE SANDIK DEPOSU

Hal binası projesinde 34 adet dükkân ve sandık deposu yer alıyor. Geniş alanıyla park sorununu ortadan kaldıracak olan modern hal binası, her türlü ihtiyaca cevap verebilecek şekilde inşa ediliyor. Çayırova Cumhuriyet Mahallesi’nde yapımı devam eden ve ilerleme oranında yüzde 45 seviyesine gelinen hal binasında imalatlar yoğun bir şekilde devam ediyor.

TEMEL DONATI MONTAJI BAŞLIYOR

25 bin metrekare alan üzerine kurulacak hal binasında işler hızlı ilerliyor. Yapı Kontrol Dairesi Başkanlığı’nın idaresinde devam eden çalışmalarda imalatların biri bitiyor, diğeri başlıyor. Bu kapsamda B ve C blok tel fens duvarların profil montaji ile D blok kazısını tamamlayan ekipler, A blokta ise çatı tabliyesi kalıp montajına başladı. Proje sahasında çevre istinat duvarlarının inşası da devam ediyor. Yağmursuyu altyapısını tamamlamak üzere olan ekipler, önümüzdeki hafta temel donatı montajı ile A blok idari bina kısmı tuğla duvar imalatına başlayacak.

YETERSİZ BİNADAN MODERN YAPIYA

Gebze Sultan Orhan Mahallesi’nde bulunan ve fiziki şartların yetersiz olması nedeniyle ihtiyacı karşılayamayan mevcut Sebze ve Meyve Hali, Çayırova Cumhuriyet Mahallesi’nde inşa edilen yeni yerine taşınacak. Hal binasında 34 adet dükkân ve sandık depoları, dernek odası ve ofisleri, teknik hacimler, mescit, tuvaletler, büfe, berber, lokanta, çay ocağı, 68 TIR parkı ile 63 araçlık otopark alanı hal esnafı ve vatandaşlara hizmet verecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir