Şenol Güneş: Asıl problem savunmada

Beşiktaş Teknik Yöneticisi Şenol Güneş, Galatasaray karşısında üzücü bir mağlubiyet aldıklarını söyledi.

Fiziksel manada hem ferdî hem de kadro halinde sorun yaşadıklarının altını çizen Güneş, “Kazanmak ne kadar hoşsa kaybetmek de o kadar hüzün verici. Çok kritik bir maç oynadık ve kaybettik. Oyunda eksiklerimiz vardı. Fizik, teknik, taktik olarak bayağı düşünceler yaşadık. İkinci yarının başında oyunu denetim etmeye başladık fakat tam o sırada golü yedik. Daha sonra bir atak yaptık. Maçtan evvel ve maç sırasıda sakatlıklar da yaşadık.

Rakip son kısımlarda geriye çekildi lakin biz tempolu oynama talihini kullanamadık. Fizik olarak düşüş yaşadık zira çok geride kaldık. Lakin ben asıl sorunun savunmada olduğunu düşünüyorum. Oyunu rahatlatan savunmadır. Kritik durumlarda, teğe birlerde ve baş toplarında hem geçen maçta hem bu maçta yakın markaja geçemezseniz rakip de bunları kullanır” dedi.

Şenol Güneş orta transferde savunmaya destek yapabileceklerini de aktardı.

Siyah-beyazlı hoca, “Savunmada hem blok hem de kişisel olarak rakipten âlâ olmamız gerekiyor. Vakit zaman çok fazla kendi alanımızda kaldık. Bu türlü olması hakikat değil. Puanla alandan ayrılabilirdik hatta biraz daha güzel oynasaydık kazanabilirdik. Lakin oyun düşük olunca teknik, taktik bunun nedenini arıyoruz. Transfer konusunda eldeki oyunculara bakıp karar vereceğiz. Eldekiler ahenk sağlayamıyorsa transfer periyodunda oyuncu alınmasında fayda var. Fakat haksızlık yapmak da istemiyorum. Randımanın düşük olduğunu söylüyorum. Önümüzdeki iki maçtan sonra düzgün mi olurlar, berbat mü olurlar göreceğiz. Ben ekipten umutluyum, daha güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum. Hem umudumuz var hem de gücümüz var” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir