Memleket Partisi’nin milletvekili adayı istifa etti: AKP iktidarının ekmeğine yağ sürüyor

DUVAR – Memleket Partisi’nden Samsun 7. sıra milletvekili adayı olarak gösterilenDoğukan Ekiz, Genel Lider Muharrem İnce ve genel merkez idaresinin telaffuz ve eylemlerinin AK Parti iktidarının ekmeğine yağ sürdüğünü ileri sürerek adaylıktan çekildiğini ve partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Ekiz toplumsal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamada, “Memleket Partisi’nde siyasete adım atma heyecanında bulunan bizler için, umut olduğunu düşündüğümüz Genel Lider Muharrem İnce’nin ve Genel Merkez İdaresi’nin telaffuz ve eylemlerinin AK Parti iktidarının ekmeğine yağ sürdüğü açıkça biz gençler tarafından görülmüştür” kelamlarıyla eleştirdi.

Doğukan Ekiz’in Twitter’dan yaptığı istifa açıklaması şöyle oldu:

Sevgili Dostlarım, Genç Arkadaşlarım, Bedelli Samsunlular: Hepimizin bildiği üzere tarihi bir seçime çok az bir mühlet kaldı. Bu iktidarın ülke gençlerine tek kazanımı siyasetin nasıl yapılmaması gerektiği oldu. Baştan aşağı yanlış siyasetlerle yönetilen bir ülkenin gençleri olduk biz. Bugüne kadar onlarca sivil toplum kuruluşunda yöneticilik ve başkanlık üzere bir çok misyonda bulunan şahsım ismine yol arkadaşlarımın da büyük takviyesi ile 21 Mart tarihinde Memleket Partisi Milletvekili Aday Adayı müracaatında bulundum. Siyasete geleceğe ışık tutan bir ülkenin hasretiyle adım attım. 9 Nisan günü Memleket Partisi Milletvekili Aday Listesinde olmaya layık görüldüm.

Samsun’da gençliğin sesi olarak çıktığım bu yolda bana var gücüyle dayanak olan yol arkadaşlarıma, kardeşlerime tekrar huzurunuzda teşekkürü bir borç bilirim. Memleket Partisi’nde siyasete adım atma heyecanında bulunan bizler için, umut olduğunu düşündüğümüz Sn. Genel Lider Muharrem İnce’nin ve Genel Merkez Yönetimi’nin telaffuz ve aksiyonlarının AKP iktidarının ekmeğine yağ sürdüğü açıkça biz gençler tarafından görülmüştür. Milyonlarca insan üzere benim de 24 yıllık yaşantımın 21 yılı AKP iktidarı tarafından her gün baskıların, işsizliğin, ötekileştirmenin daha da arttığı ve geleceğimizin el birliğiyle yok edildiği günleri görerek geçti.

KEMAL KILIÇDAROĞLU2NA TAKVİYESİNİ AÇIKLADI

Bu günlerin tekrarlanmaması ismine aydınlık, çağdaş, umut dolu bir Türkiye Cumhuriyeti hayalimiz için AKP iktidarının yolunda koşar adımlarla ilerleyen Memleket Partisi üyeliğimden ve Milletvekili Adaylığımdan sizlerin huzurunda istifa ediyorum. Ülkemizin ve halkımızın içerisinde bulunduğu ağır kurallar nedeniyle hayati değer arz eden değişim ve kalkınma gerekliliği bulunmaktadır. Bu değişim ve kalkınma için de en hakikat adımlarla ülkeyi aydınlık bir geleceğe götüreceğine inandığım Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’na dayanaklarımı tüm kamuoyu önünde bildiriyorum.

Tüm yurttaşların tarihi sorumluluğu olduğuna inandığım 14 Mayıs seçiminin aydınlığa çıkan yol olacağına ve Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun ülkeyi tarihi bir sorumlulukla yöneteceğine, ötekileştirmenin kalktığı bir ortada ömrün hayata geçtiği bir ülke ortaya çıkacağına inancım sonsuzdur. Biz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde ilerleyen Türk gençliği olarak, karanlıktan aydınlığa çıkan yolda tüm gücümüzle çalışacağız. Buradan tüm siyasi partilere gönül veren genç arkadaşlarıma sesleniyorum, karanlıktan aydınlığa çıkacağımız bu yolda gelin AKP iktidarının ülkeyi sürüklediği bu karanlıktan ülkemizi aydınlığa götüren süreci daima birlikte inşa edelim. Hepinize hürmet ve sevgilerimle. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir