Liderlerden Fahrettin Koca’ya atama çağrısı: ‘Artık sabredilecek, sineye çekilecek hiçbir durum kalmadı’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2020 yılında sıhhat işçisi alımı yapılacağını açıklamış, fakat rastgele bir alım yapılmamıştı. Aradan iki yıl geçmesinin akabinde muhalefet önderleri Fahrettin Koca’ya reaksiyon gösterdi. 

”GÜNDEMİME ALDIM”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: “Atama bekleyen sağlıkçılar, bu süreçte tekraren kelamların tutulmadığını, ertelendiğini gördü. Artık sabredilecek, sineye çekilecek hiçbir durum kalmadı. Gündemime aldım! Fk2020 AtamaSözünüTut”

”SÖZÜNÜZÜN ARKASINDA DURUN”

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener:”Milletimize verdikleri sözleri tutmamayı alışkanlık hâline getiren iktidara sesleniyorum; Bir sefer olsun sözünüzün ardında durun! Bu sesi duyun ve sıhhat ordumuzun genç neferlerini mesleklerine kavuşturun! Fk2020 AtamaSözünüTut” 

”GÖRMEZDEN GELEMEZSİNİZ”

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu: ”2020 KPSS periyodunu yok mu sayacaksınız? 85 bin istihdam projesinin ayrıntıları ve kılavuz bir an evvel yayınlanmalıdır. Bu gençler bileklerinin hakkıyla pandeminin güçlü koşullarında imtihana girip yüksek puanlar aldılar, görmezden gelemezsiniz. Fk2020 AtamaSözünüTut” 

“SÖZ VERDİĞİNİZ ATAMALARI YAPIN”

Zafer Partisi Ümit Özdağ: “Siz sözünüzde dursaydınız, binlerce vatandaşımız mağduriyet yaşamayacak, sitem etmek yerine teşekkür edecekti. 2020 KPSS kazananlarını daha fazla mağdur etmeyin. Kelam verdiğiniz sıhhat çalışanı atamalarını yapın! Fk2020 AtamaSözünüTut”

“SÖZÜNÜZÜ TUTUN”

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce: “İnsanların hayalleriyle oynuyor; geleceklerini çalıyorsunuz. Sözünüzü tutun. Atama bekleyen sağlıkçıların atamalarını bir an evvel gerçekleştirin. Fk2020 AtamaSözünüTut”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir