Konya Büyükşehir’den gençler için proje

KONYA (İGFA) – Pergel Fellowship Programı, Konya’da okuyan ve mülakat sonucu seçilen 70 üniversite öğrencisine 3 ay boyunca 21. yüzyılın iş dünyasında başarılı olabilmeleri için gerekli olan yetkinlikleri kazandırmayı amaçlayan tecrübe odaklı farkındalık eğitimi ve meslek hızlandırıcı bir program olarak tasarlandı. Program, iştirakçilerine sunduğu eğitimler, atölyeler, ekip çalışmaları ve saha seyahatleriyle öğrenciler için büyük bir fırsat oluşturacak.

KAPSÜL TEKNOLOJİ PLATFFORMU VE SOSYAL İNOVASYON AJANSI DA KATKI VERİYOR

Program paydaşlarından olan Kapsül Teknoloji Platformu ve Sosyal İnovasyon Ajansı ile verilen eğitim ve temalar, program iştirakçilerine daha kapsamlı bir tecrübe sunmayı amaçlıyor. Kapsül Teknoloji Platformu iştiraki ile gençlere bilgi bağlantı teknolojileri okuryazarlığı eğitimi verilecek program kapsamında, Sosyal İnovasyon Ajansı paydaşlığıyla da eleştirel düşünme ve sorun çözme temasını işlenecek.

GENÇLER YETENEKLERİNİ VE AMAÇLARINI KEŞFEDECEK

Program sayesinde iştirakçiler, uzman eğitmenler eşliğinde interaktif eğitimlerle meslek maharetlerini güçlendirirken, saha seyahatleriyle bölümdeki gerçek uygulamaları yakından gözlemleme fırsatı bulacak. Programın ana odak noktaları ortasında Meslek Planlama, Excel, Grup Çalışması ve Yapay Zeka Araçlarının Faal Kullanımı üzere kritik bahisler yer alıyor.

Geleneksel eğitim hudutlarının aşıldığı programda, ‘flipped learning’ metodolojisi ile iştirakçilerini eğlenceli ve interaktif öğrenme gereçleriyle buluşturacak. Dersler, ön hazırlık yapma ve sınıf içinde derinlemesine keşfetme fırsatları sunacak.
İlham buluşmaları ve deneyim paylaşımı aktiflikleri, iştirakçilerin gerçek dünya tecrübelerinden öğrenmelerine ve motivasyonlarını artırmalarına imkan tanırken bu etkinlikler, bölüm önderleri ve tecrübeli profesyonellerle direkt etkileşimde bulunma fırsatı sağlayacak.

FARKLI ALANLARDA EĞİTİMLER

Program kapsamında verilmesi beklenen eğitimler ortasında; meslek planlama, iletişim ve iş birliği, sunum teknikleri ve ekip çalışması, yazılı içerik hazırlama, algoritmik düşünme eğitimi, Excel ile modelleme, yapay zeka araçlarının faal kullanımı, sürdürülebilirlik, 21. yüzyıl okuryazarlığı, iş dünyasına geçiş ve networking, girişimcilik ve ideathon eğitimleri yer alacak.

EĞİTİMLER ÜCRETSİZ

Modern eğitim metoduyla birinci günden iştirakçilerini büyük bir heyecana sürükleyen Pergel Fellowship Programı 3 ay boyunca fiyatsız bir biçimde gençleri meslek hayatına hazırlamaya eşsiz eğitimler ve tecrübeler sunmaya devam edecek.

GENÇLERDEN BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR

Program kapsamında eğitimlere katılacak öğrenciler de eğitim başlıklarını çok beğendilerini ve gerçekleştirilecek eğitimleri sabırsızlıkla beklediklerini belirterek, çalışmada emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir