İstanbullular yarına dikkat! Meteoroloji’den kar ve sağanak uyarısı geldi

Yurdun kuzey, iç ve batı kısımlarının modüllü ve yer yer çok bulutlu, Güney Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun güneyi, Artvin ve Ardahan etrafları ile Rize’nin iç kısımlarının yağışlı, öteki yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği kestirim ediliyor. Ekseriyetle yağmur ve sağanak, Akdeniz kıyı kesitlerinde gök gürültülü sağanak, Rize, Artvin ve Ardahan’ın yüksek kısımlarında karla karışık yağmur ve kar yağışı biçiminde görülmesi beklenen yağışların; Muğla etrafları ile Antalya’nın doğu ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Marmara, İç Ege, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz’in iç bölümlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan varsayımlara nazaran, hava sıcaklığı yağışlı hava ile birlikte batı bölümlerde 4 ila 8 derece azalacak, öteki yerlerde kıymetli bir değişiklik olmayacak. Hava sıcaklığının yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği varsayım ediliyor. Rüzgarın çoklukla güneyli taraflardan hafif, orta sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

İSTANBULLULAR YARINA DİKKAT

Meteoroloji yarın İstanbul dahil bir çok kent için sağanak ihtarında bulundu.  CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, İstanbul bugün bulutlu yağış yok. Yarın yağış var. Sıcaklık 3-4 derece azalmaya başlayacak bugün 21 derece, yarın 18 derece. Hafta içinde yağış görünmüyor” dedi.

Bazı vilayetlerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Kesimli ve çok bulutlu 21

İstanbul: Kesimli bulutlu 21

İzmir: Modüllü ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

Adana: Kesimli ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30

Antalya: Modüllü ve çok bulutlu, (Öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların, doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor) 22

Samsun: Modüllü bulutlu 18

Trabzon: Modüllü ve çok bulutlu 19

Erzurum: Kesimli bulutlu 13

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık, vakitle modüllü bulutlu 22

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir