Bilal Erdoğan: Yeni nesil özgüvenle yetişiyor

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, Uluslararası Vuslat Platformu’nca Balıkesir’in Edremit ilçesinde bir otelde Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin mesken sahipliğinde düzenlenen ‘Ufuktaki Yeni Türkiye: 2053’e Yanlışsız Türkiye’nin Stratejik Adımları’ başlıklı konferansa katıldı. Vuslat Platformu’nun seçkin bir kalabalığı bir ortaya getirerek, Türkiye’nin sıkıntılarıyla ilgili konuşulmasını çok bedelli olduğunu söyleyen Erdoğan, Vuslat Platformu Başkanı Hamza Cebeci ve takımına teşekkür etti.

ÜLKEYE HİZMET İSTEĞİYLE YETİŞMEYEN HER BİR DEHA KAYNAK KAYBI OLUR

Ünlü olan kurumlarda dahil birçok okulun atmosferinin araştırılması durumunda, yerli, ulusal çocuklar, öğrenciler yetiştirdiği konusunda önemli soru işaretleri taşıdığını söyleyen Erdoğan, “Bunu da rivayete dayanarak değil, bilgiye dayanarak söylüyorum. Türkiye’nin stratejik tehditlerini, risklerini konuşacaksak bunu sıranın başına koymak lazım. Alışılmış ki savunma endüstrimizin güçlenmesiyle gurur duyacağız. Doğal ki Türkiye’nin teknolojik atılımları, Türkiye’yi Allah’ın müsaadesiyle 21. yüzyılda çok üst yerlere taşıyacak fakat ben işte liseyi bitirdikten sonra, üniversiteyi bitirdikten sonra bu topraklara hizmet edeceğim şuuruyla yetişmeyen her bir dehamız bu ülkenin en büyük kaynak kaybıdır. Yani illa bizim illa petrolümüz, doğalgazımız olmasa bile, bu insan sermayemizi bu biçimde yetiştiremezsek bu bir tehdittir. Münasebetiyle bende istiyorum ki bir yandan alışılmış ki ulusal eğitim sistemi içerisinde bu en yeterli öğrencilerin yol haritalarında içinde nerelere uğradıkları, nasıl ortamlarda yetiştiklerini mercek altına alınıp, bununla ilgili bir şeyler yapılsın” dedi.

‘KABUL ETMESELER DE, ÖZGÜVENLE YETİŞİYORLAR’

Her periyot bir evvelki jenerasyonun, kendinde sonraki kuşağı beğenmediğini ve “Neden böyleler, bunlar şöyle sorumsuzlar, bunlar bu türlü rahatlar, gevşekler” üzere tabirlerin daima duyulduğunu söyleyen Bilal Erdoğan, “Aslında bir yandan şunu söylüyoruz. Tayyip Erdoğan’ın 20 yıllık hizmetlerini bu çocuklar kanıksayarak büyüdüler. Bunların değerini bilemiyorlar. ‘70, 80 ve 90’larda neler yaşandığını bilemedikleri için, bunların değerini bilmiyorlar diye’ düşünüyoruz. Fakat bir de şu tarafından bakın. 70’ler 50’lerde yetişenler, bugünkü çocuklar kadar öz inançlı yetişemediler. Otoriteden korktular, hocadan korktular, öğretmenler dayak atıyor okulda falan. Yani daima bu türlü örselenerek yetiştiler. Artık bugünkü çocuklar ülkesinin önderinin, işte Amerika’ya karşı çıkabildiğini, dünyanın büyük problemlerinde son kelamı söyleyen bir önder noktasına gelebildiğini, dünyanın çalkantılarla boğuştuğu bir devirde Türkiye yüzyılı üzere büyük bir vizyonu insanların önüne koyabildiğini ve kimsenin de bunu yadırgamadığını görerek büyüyorlar. Tahminen kendilerine sorduğunuz vakit bunu kabul etmeyeceklerdir lakin aslında çok daha özgüvenle yetişiyorlar” diye konuştu.

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, bu toprakların bedelleriyle kurgulanmış kurumları inşa etmeye çalıştıklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir