Bakan Yanık’tan “Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Konut Destek Programı” açıklaması

Eşi Vefat Etmiş Bayanlara Yönelik Konut Dayanak Programı kapsamında, 2 bin 23 konut temini ile toplam 607 milyon lira bütçe ayırarak hane başına 300 bin lira takviye vereceklerini açıkladıklarını hatırlatan Yanık, “Söz konusu dayanaktan eşi vefat etmiş ve 18 yaş altında olmak kaydıyla 3 ve daha fazla çocuğu olan toplumsal yardım faydalanıcısı bayanların yararlanabileceğini duyurduk.” tabirini kullandı.

“YANLIŞ DEĞERLENDİRMELERİN YAPILDIĞINA ŞAHİT OLUYORUZ”

Bakan Yanık, başta büyükşehir belediyeleri olmak üzere mahallî idareler ve hayırseverlerle iş birliği içerisinde hayata geçirilecek bu programa ait birtakım yanlış değerlendirmelerin yapıldığına şahit olduklarını belirterek “Tüm toplumsal desteklerimizde ve yardımlarımızda öncelikli kural, müracaatların 3294 sayılı Kanun kapsamında toplumsal yardım faydalanıcısı olmalarıdır. Eşi vefat etmiş bayanlara yönelik bu programımız da arz odaklı toplumsal politikalarımız doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz hane ziyaretleri sonucu oluşturulmuştur. 49 başlıkta yürüttüğümüz toplumsal dayanaklarımızın her biri farklı kriterlere bağlı olup böylelikle daha kapsayıcı ve aktif bir formda vatandaşlarımızla buluşmaktadır.” açıklamasında bulundu.

Söz konusu programda da hanedeki gereksinimli sayısının çokluğuna nazaran bir düzenleme yapıldığını işaret eden Yanık şunları kaydetti:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir