Alaattin Çakıcı’nın yeğeninin silahlı saldırıda yaralanması: 5 şüpheli hakkında 61 yıla kadar hapis istemi

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, yaralama olayının Hüseyin Demir ile Haydar Kuşcu ortasındaki mali uyuşmazlık nedeniyle başladığı anlatıldı. İddianamede kuşkulu Kuşcu’nun, yakını olan Doğan Yardımcı ile birlikte, Hüseyin Demir’i ‘koruduğu’ düşünülen Adem Çakıcı’yı, öldürmeye karar verdikleri belirtildi. Bu maksatla Göksel Meşeci, Gazi Demir ve Ufuk Aktaş’ı azmettirdikleri ve bir plan dahilinde hareketi gerçekleştirdikleri anlatıldı.

Şüphelilerin Hüseyin Demir ve Adem Çakıcı’nın görüşme yaptığı yerde takip ettiği belirtilen iddianamede, Gazi Demir’in Çakıcı ve sürücüsü Mevlüt Kara’ya tekraren ateş ettiği kaydedildi. Sağ bacağından yaralanan Çakıcı’nın hastaneye kaldırıldığı aktarıldı.

EMNİYETE GELEN İHBAR

Olaydan çabucak sonra İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Organize Kabahatlerle Gayret Şube Müdürlüğü’nü arayan kimliği meçhul bir kişinin, ‘Alaattin Çakıcı’nın yeğeni Adem Çakıcı silahla vuruldu. Bu konuyu Gazi Mahallesi çocukları yaptı. Kapalıçarşı’da Hüseyin Demir ile Haydar Kuşçu ortasında sorunun çözülmesi için, salı günü Doğan Yardımcı Bakırköy’de bir toplantı organize etti lakin, toplantının sonunda sorun çözülemedi. Birebir gece de Alaattin Çakıcı’nın yeğeni Adem Çakıcı’ya attılar. Bu işi Bakırköy’deki toplantıda bulunan Doğan Yardımcı, Gazi Demir ve CİO lakaplı Cihan Meşeci’nin akrabası olan Göksel Meşeci planladı. Karşılığında Göksel Meşeci, Doğan Yardımcı ve Gazi Demir çok büyük paralar aldılar’ içeriğindeki ihbarı da iddianamede yer aldı.

“KÜFÜR ETTİ, ELİNDE SİLAH GÖRDÜM, ARACIN LASTİKLERİNE YANLIŞSIZ ATEŞ ETTİM”

Gözaltına alınan kuşkulu Gazi Demir sözünde Adem Çakıcı’nın yanlarına yanaşan bir araçtan kendilerine küfür ettiğini ve elinde silah gördüğünü, bu nedenle aracın lastiklerine gerçek 3-4 el ateş ileri sürdü. Şüphelilerden Haydar Kuşçu’nun firari olduğu, Göksel Meşeci ve Gazi Demir’in ise tutuklandığı da belirtildi. Şüphelilerden Doğan Yardımcı ve Ufuk Aktaş ise tutuksuz yargılanmak üzere özgür bırakıldı.

İddianamede Haydar Kuşçu ve Doğan Yardımcı hakkında ‘Tasarlayarak taammüden öldürmeye teşebbüs cürmüne azmettirme’ cürmünden 13 yıldan 20 yıla kadar, Göksel Meşeci, Gazi Demir ve Ufuk Aktaş hakkında ise ‘Tasarlayarak öldürmeye teşebbüs’ kabahatinden 13 yıldan 20 yıla kadar mahpus cezası talep edildi.

Göksel Meşeci ve Gazi Demir hakkında Mevlüt Kara’yı ‘Kasten öldürmeye teşebbüs’ hatasından 9 yıldan 15 yıla kadar, ‘Mala ziyan verme’ kabahatinden 4 aydan 3 yıla kadar, Gazi Demir hakkında ‘Ruhsatsız silah taşıma’ hatasından da 1 yıldan 3 yıla kadar mahpus cezası istendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir