“6284 Kırmızı Çizgimizdir” Diyen AKP’li Özlem Zengin’e Kendi Seçmeninden Sert Tepkiler Geldi

Seçime birkaç hafta kala her ne kadar kamuoyunda Millet İttifakı cephesindeki pazarlıklar öne çıksa da Cumhur İttifakı’nda da durumun farklı olduğunu söyleyemeyiz. Yine Refah, Hüda Par üzere partilerle masaya oturulmasına cılız da olsa itirazlar gelse de Tekrar Refah Partisi’nin ittifaka katılmak için kaide koştuğu 6284 sayılı bayanın korunmasına ait kanunun kaldırılması AKP cephesinde birtakım itirazlara neden oldu. Küme başkanvekilliği ve Tokat vekilliği misyonunda bulunan Hasret Güçlü bu kanunun değiştirilmesine TBMM’de itiraz etti ve bunu kırmızı çizgisi olarak nitelendirdi. Lakin bilhassa kendi seçmeninden hakarete varan kelamlar işitti.

Cumhur İttifakı yanına yeni partiler katarak seçime girmek istiyor. Şu an müsait olan ve konuşulan en güçlü partinin de Fatih Erbakan’ın kurduğu Yeniden Refah Partisi olduğu pek çok kişi tarafından lisana getiriliyor.

Ancak geçtiğimiz günlerde HaberTürk yayınına katılan YRP Genel Lider Yardımcısı ittifaka sıcak baktıklarını, 30’dan fazla talep sunduklarını ve bu taleplere iktidar partisinin de sıcak baktığını söyledi. Taleplerden birisi de 6284 sayılı kanundu.

Partinin ve hükümetin kıymetli bir kısmı bu talepleri olumlu bulsa da Aile Bakanı Derya Yanık bu pazarlığa itiraz etti.

Bir öteki itiraz da eski Ayasofya İmamı Mehmet Boynukalın’la girdiği tartışmadan ötürü parti tabanında yansıların odağı haline gelen küme başkanvekili Hasret Güçlü’den geldi.

Zengin mevzuyu öteki partililere açtığını ve kelam konusu kanunun kırmızı çizgileri olduğunu tabir etti.

Ancak söz ettiğine pişman olmuş mudur bilinmez ağır bir reaksiyon bombardımanına tutuldu.

İtirazların birçok dini saiklerle yapıldı.

Partiye ziyan verdiği öne sürüldü.

Derya Yanık da unutulmadı.

“Kene” diyenler de var.

?

?

?

Siz ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir